🔸تزریق ژل و فیلر :
بروز چین و چروک روی صورت، یکی از نگرانی‌های اکثر مردم، بخصوص خانم‌ها است. از این رو امروزه بسیاری از افراد، به روش‌های زیادی از جمله تزریق ژل، برای رفع چین و چروک‌ها، گودی زیر چشم و… روی آورده‌اند. تزریق ژل، بسته به استفاده از انواع مناسب و مرغوب ژل‌ها، محل انجام عمل تزریق و تخصص فردی که تزریق را انجام می‌دهد، روشی بی خطر محسوب می‌شود.
ژل‌های مناسب، معمولا بسته به عمق چین و چروک‌ها انتخاب می‌شوند. برای رفع خطوط عمیق، معمولا از ژل‌های غلیظ با ماندگاری بالاحدود، 1 تا 2 سال(ژل هیدروکسی آپاتیت با تزریق عمقی) و در خطوط سطحی‌تر، از ژل‌های رقیق با ماندگاری کوتاه مدت، 9 ماه تا 1 سال(ژل هیالورونیک اسید) استفاده می‌شود. این ژل‌ها که از نوع ژل‌های موقت هستند، معمولا کم خطر بوده و عوارضی ندارند و از بهترین نوع ژل‌ها به حساب می‌آیند؛ زیرا قابلیت جذب توسط بدن را دارند و حاوی سه ماده طبیعی(اسید هیالورونیک، کلاژن و هیدروکسی آپاتیت)می‌باشند. بنابراین بسته به سن فرد، شیوۀ زندگی و محل تزریق، معمولا پس از جذب شدن و از دست دادن اثرشان باید دوباره تزریق تکرار شود. 
استفاده از ژل‌هایی با عنوان ژل دائمی، بسیار خطرناک است و اصلا توصیه نمی‌گردد؛ زیرا توسط بدن جذب نمی‌شوند و به مرور زمان می‌توانند ایجاد گرانولوما کنند؛ که سبب بروز تورم و ایجاد توده‌های سفت در ناحیۀ تزریق می‌شوند، تخلیۀ این ژل‌ها بسیار مشکل بوده و گاهی می‌تواند عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد.
ژل‌ها عموما قابلیت‌ها و کاربردهای متفاوتی دارند، از جمله: (حجم دهی به لب، از بین بردن چین و چروک صورت، لیفت پوست و محو کردن خطوط عمیق اطراف دهان)، بنابراین بسته به نوع عملکرد، توسط پزشک متخصص برای هر فرد تجویز می‌شوند. 
ماندگاری ژل‌های تزریقی، به نوع ژل و تبحر پزشک یا متخصصی که تزریق را با تکنیک مناسب و در عمق مناسب انجام می‌دهد بستگی دارد؛ معمولا هر چه زمان بیشتری از تزریق می‌گذرد، به تدریج ژل جذب بدن می‌شود و آثارش از بین می‌رود و نیاز به تزریق مجدد دارد.