گاهی ممکن است برخی افراد به‌ دلایل متفاوتی چون: عوامل ژنتیکی، برخی بیماری‌ها (اختلالات تیروئید و…)، سوختگی، شکستگی ابرو، ایجاد زخم و آسیب، انجام هاشور یا تاتو، برخی عفونت‌ها، مصرف برخی داروها، برداشتن و کندن بیش‌ ازحد ابروها و… ابروهای خود را ازدست بدهند و برای جبران آن به روش‌های زیباسازی چون (تاتو، هاشور، استفاده از مواد آرایشی و…) روی بیاورند. درحالیکه، کم‌پشتی و ریزش ابروها به هردلیلی که باشد، بهترین و مطمئن‌ترین روشی که شما را به داشتن ابروهای ضخیم، طبیعی و قابل‌ رشد می‌رساند، کاشت ابرو است.

کاشت ابرو روشی درمانی بوده، که درآن موهای بخشی‌ از سر(همراه با فولیکول‌ها) برداشته شده و به ناحیه‌ی ابرو منتقل می‌شوند. به‌نحوی که موهای کاشته‌ شده تا پایان عمر رشد کرده و همانند ابروهای طبیعی نیاز به اصلاح و کوتاه‌ کردن دارند.

بعلاوه کاشت ابرو به روش‌های مختلفی چونFUT (نواری از پوست همراه‌ با فولیکول‌های مو از پشت سر برداشته و تک‌ تارها از آن جدا شده و در محل ابرو جاگذاری می‌شوند)، FIT (واحدهای فولیکولی به ‌شکل دانه دانه و بدون ایجاد زخم و بخیه از سر خارج شده و در ناحیه‌ی ابرو کاشته می‌شوند)،  SUT(زیرمجموعه‌یFIT) و… انجام می‌گیرد؛ که بسته ‌به شرایط و نیاز هرفرد (بنابر تشخیص پزشک) قابل‌استفاده هستند.

در کاشت ابرو توجه به چند فاکتورمهم ضروریست؛ مثل زاویه‌ و جهت رشد موها، تفاوت واحدهای فولیکولی موهای سر و ابرو، تفاوت چرخه‌ی رشد موهای سر و ابرو و…

هم‌چنین باید دقت شود که افراد مبتلا به انواع آلوپسی (طاسی) و کسانی ‌که بانک‌ موی خوبی ندارند، معمولاً کاندید مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. درپایان توصیه می‌شود، جهت اقدام به کاشت ابرو، حتماً کلینیکی را انتخاب کنید که؛ در این زمینه تخصص و مهارت لازم را داشته، معتبر و مجاز بوده و جراحان علاوه‌ بر مهارت در جراحی، از دیدگاه زیبایی‌شناسی و هنری نیز بهره‌مند باشند.