کاشت مو:

کاشت مو تحولی عظیم در حوزۀ علم پزشکی‌ است؛ که بسیاری از مسائل و دغدغه‌های مربوط به ریزش مو و کم شدن آن را برطرف می‌کند. این روش، تکنیک جراحی سرپایی و بدون بیهوشی می‌باشد؛ که در آن فولیکول‌های مو، توسط پزشک متخصص از بانک مو به منطقۀ خالی از مو منتقل شده و کاشته می‌شوند؛ و بیشتر برای افراد با ریزش موی مردانه(آلوپسی آندروژنیک)، زنانی که موهایشان نازک شده و دچار ریزش موی نسبتا شدید هستند و افرادی که موهایشان را به دلیل سوختگی یا جراحت‌های خاصی از دست داده‌اند انجام می‌گیرد.‌ بعلاوه اینکه، کاشت مو در نواحی دیگر بدن(ریش، سبیل، ابرو، مژه و…)نیز قابل اجراست.

روش‌های متداول کاشت مو:

روش FUT: فولیکول‌های بانک مو همراه با یک لایه از پوست، به شکل نواری از ناحیۀ پشت سر یا بالای گوش‌ها برداشت شده، زیر میکروسکوپ به صورت دانه دانه استخراج گردیده و در محل خالی کاشته می‌شوند.

روش FIT: فولیکول‌ها به شکل واحد(دانه دانه)از بانک مو برداشت شده و در محل مورد نظر کاشته می شوند.

روش ترکیبی: به طور همزمان از دو روش FIT و FUT جهت افزایش تراکم و حصول نتیجۀ بهتر، بهره برده می شود؛ این روش برای افرادی که بانک موی خوبی دارند بسیار مناسب می باشد.

روش BHT: در این روش برای افزایش تراکم و بهبود نتیجه کاشت، از موهای(ریش، سینه و پشت)نیز برداشت می‌شود؛ مکانیزم عمل،­ شبیه روش FIT بوده و معمولا به عنوان روش مکمل(در ترکیب با روش‌های ذکر شده) کاربرد دارد.