ژل‌های مناسب، معمولا بسته به عمق چین و چروک‌ها انتخاب می‌شوند. برای رفع خطوط عمیق، معمولا از ژل‌های غلیظ با ماندگاری بالاحدود، 1 تا 2 سال(ژل هیدروکسی آپاتیت با تزریق عمقی) و در خطوط سطحی‌تر، از ژل‌های رقیق با ماندگاری کوتاه مدت، 9 ماه تا 1 سال(ژل هیالورونیک اسید) استفاده می‌شود. این ژل‌ها که از نوع ژل‌های موقت هستند، معمولا کم خطر بوده و عوارضی ندارند و از بهترین نوع ژل‌ها به حساب می‌آیند؛ زیرا قابلیت جذب توسط بدن را دارند و حاوی سه ماده طبیعی(اسید هیالورونیک، کلاژن و هیدروکسی‌آپاتیت)می‌باشند. بنابراین بسته به سن فرد، شیوۀ زندگی و محل تزریق، معمولا پس از جذب شدن و از دست دادن اثرشان باید دوباره تزریق تکرار شود.

استفاده از ژل‌هایی با عنوان ژل دائمی، بسیار خطرناک است و اصلا توصیه نمی‌گردد؛ زیرا توسط بدن جذب نمی‌شوند و به مرور زمان می‌توانند ایجاد گرانولوما کنند؛ که سبب بروز تورم و ایجاد توده‌های سفت در ناحیۀ تزریق می‌شوند، تخلیۀ این ژل‌ها بسیار مشکل بوده و گاهی می‌تواند عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد.

ژل‌ها عموما قابلیت‌ها و کاربردهای متفاوتی دارند، از جمله: (حجم دهی به لب، از بین بردن چین و چروک صورت، لیفت پوست و محو کردن خطوط عمیق اطراف دهان)، بنابراین بسته به نوع عملکرد، توسط پزشک متخصص برای هر فرد تجویز می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *